سه نمایش در سالن های تئاترشهر

پیغام خطا

Notice: Undefined index: custom_date_format در date_formatter_format() (خط 447 از /home/h83452/domains/irannamayesh.ir/public_html/sites/all/modules/date/date.module).

به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در هشتمین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «نامبرده»، «آغاز فصلی سرد» و «نقاشی اشر» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در دهه سوم آبان ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

سه نمایش در سالن های تئاترشهر

نمایش «شاه لیر» به نویسندگی ویلیم شکسپیر و کارگردانی مسعود دلخواه ساعت 18 در سالن اصلی تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش مهدی سلطانی، الهام پاوه نژاد، بهاره رهنما، خسرو شهراز، رحیم نوروزی، محمدصادق ملک، ناصر عاشوری، محمدرضا علی اکبری، حمیدرضا هدایتی، محمد صدیقی مهر، محبوبه تفضلی، یلدا قشقایی، سجاد بابایی، محمد صادقی، امیرحسین سرداریان، حسین ابراهیمی، سعید عظیمی، سپاس رضایی، افشین حسنلو، فربد غفاری، محمد پیرالیاس، رضا ایزدخواه، منصور تمیزی فر، حمیدرضا جهانگیری، سعید مصطفایی، میلاد پاک سرشت، حامد عباس پور، حامد آرامی، مجید قنبری، سارا خسروی و الهام قندهاری بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: شاه لیر یا لیر شاه، یکی از بزرگترین و ارزنده‌ترین نمایشنامه های تراژیک ویلیام شکسپیر است . شاه لیر شخصیت اصلی این نمایشنامه است که سه دختر دارد و پس از تصمیمی نابخردانه‌ سرزمینش را تنها بین دو دخترش، تقسیم می کند. این تصمیم لیر بر اساس باور کردن تملق و چاپلوسی دو دختر بزرگتر و عدم پذیرش صداقت و شجاعت دختر کوچکتر گرفته شده است، که در نتیجه به تبعید دختر کوچکتر، جنگ میان دو دختر دیگر و دیوانه شدن خود او می‌انجامد. بهای بلیط این نمایش 210 دقیقه‌ای 40 و 60 و 70 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «نقاشی اشر» به نویسندگی محمدحسین معارف و کارگردانی فریبرز کریمی ساعت 19:15 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش مونا احمدی، آوا درویشی، آوا شریفی، مهسا طهماسبی، نوید فیاض، جاوید قائم‌مقامی و فرزاد نام‌آور به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده:آرام، نقاشی که همه‌جا را سیاه‌سفید می‌بیند،این احتمال را می‌دهد که با خوردن رنگ اکریلیک مشکل بینایی‌اش حل شود، اما از آن‌جایی که از این موضوع مطمئن نیست از برادرش می‌خواهد تا به جای او رنگ اکریلیک بخورد و اگر سلامت ماند، یک نقاشی از اشر-نقاش هلندی- را که در اختیار آرام است، صاحب شود. بهای بلیط این نمایش 70 دقیقه‌ای 30 هزار تومان است.

 

نمایش «خاموشخانه»به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور ساعت 18 در سالن سایه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش شیوا مکی نیان و بنیامین اثباتی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: بنیامین و شیوا پنج سال است در کمپ پناه جوها زندگی می کنند، کارهای نهایی اقامت آنها در حال انجام است. شخصی به نام گل بهاری قرار است کارهای آنها را به سرانجام برساند. این نمایش در جشنواره های آلمان٬‌ انگلستان٬ کانادا و فرانسه شرکت داشته است. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

می‌سی‌سی‌پی در وحدت نشسته می‌میرد

نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» به نویسندگی و کارگردانی همایون غنی‌زاده ساعت 19:30 در تالار وحدت به صحنه می‌رود. در این نمایش  ویشکا آسایش، بهرام افشاری، سجاد افشاریان، سیامک صفری، داریوش موفق، همایون غنی زاده،  امیر احمدزاده، ایمان فتاحی، سامان قاسمی و هومان محمد حسینی بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 150 دقیقه‌ای نمایش 70، 90، 120 و 140 هزار تومان تعیین شده است.

 

خروج ممنوع در حافظ

نمایش «خروج ممنوع» به نویسندگی ژان پل سارتر و کارگردانی گیتی قاسمی ساعت 18:30 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش نسیم ادبی، فرزانه سهیلی، اویس خلیل‌زاده و رضا اخلاقی‌راد بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: آوانتاژ قصه نرسیدن هاست. قصه اتفاق های نیفتاده. بهای بلیط این نمایش 80 دقیقه‌ای 30 و 35 و 40 و 45 هزار تومان می‌باشد.

 

آهسته با گل سرخ در سنگلج

نمایش «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی و کارگردانی هادی مرزبان ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می رود. در این نمایش  حبیب اسماعیلی، محمد حاتمی، میترا حجار، سام قریبیان٬ فریبا کوثری٬ سروش میرزایی و پویا محمد خانی ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه ای 25 و 30 و 40 هزار تومان تعیین شده است.