با ثبت اطلاعاتی جدید از هنرمندان تئاتر سراسر کشور سالنامه 1397 تئاتر ایران منتشر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با اعلام این خبر مهم‌ترین عناوین محتوایی این سالنامه را معرفی گروه‌های نمایشی استان‌ها، روزشمار تولد هنرمندان تئاتر، تاریخچه تئاتر جهان و ایران، معرفی سالن‌ها و تالارهای نمایشی، فصل کوچ، عکس‌های برگزیده اجراهای تئاتری و رویدادهای نمایشی برشمرد.
وی با اشاره به تخصیص صفحاتی به معرفی زمانی و مکانی تئاترهایی که در سال ۱۳۹۶ به صحنه رفته‌اند خاطرنشان کرد: ضرورت انتشار چنین سالنامه‌ای بیش از کارکرد تقویمی آن، بهره‌مندی مخاطبان تئاتر از اطلاعات و منابع در دسترسی است که می‌تواند نیازمندی‌های عام‌ مخاطبان خود را برآورده نماید.
بهداروند با اشاره به ضرورت انعکاس چنین مجموعه‌ای که در شناخت و ترویج تئاتر خاصه در نظرگاه مدیران و مسئولین موثر است اظهار امیدواری کرد با توزیع این سالنامه در روزهای آتی، در هر صفحه از آن خبر خوشایندی از این هنر کهن ثبت و ضبط گردد.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با قدردانی از علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده دبیر تهیه و تولید این سالنامه، از حمایت و همراهی مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی و همکاران ستادی این‌ مرکز که در انتشار شکلی و محتوایی سالنامه تلاش صادقانه‌ای داشتند سپاسگزاری کرد.
بنابراین گزارش بخش معرفی اعضای تمامی گروه‌های نمایشی ثبت‌شده تئاتر ایران که بیش از 500 گروه را شامل می‌شود و اعضای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور از ویژگی جدید پنجمین سالنامه تئاتر ایران به شمار می‌رود.
سالنامه تئاتر ایران آثار و احوال یک سال تئاتر را با انتشار عکس‌های مهم‌ترین نمایش‌های کشور رویدادهای ملی و بین‌المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است. گاه‌نامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان. زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب‌نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده سال 1396، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به‌عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.
در شناسنامه این سالنامه با معرفی یک رایانامه‌ از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان حرفه‌ای تئاتر درخواست شده است نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه آتی ارسال نمایند.

 

تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶